Úbohosť v priamom prenose RTVS

Veľmi pozorne sme sledovali včerajšiu “debatu” v relácii Večer s Havranom, ktorú odvysielala “verejnoprávna” RTVS.
Nebudeme sa vyjadrovať k mimoriadne nedôstojnému priebehu celej “debaty”, ktorú si televízia vedela predstaviť len ako názorovú presilovku, keď traja zástupcovia “štandardných” médií označovaných často ako mainstream zviedli, zrejme podľa nich spravodlivý, zápas o dôveryhodnosti, pravdovravnosti a kvalite vlastných poskytovaných informácií. Zápas proti jedinému zástupcovi tzv. alternatívnej časti mediálneho neba. Menovite išlo o súboj trojice Havran (moderátor) + Dobšinský (Rádio Slovensko) + Šimečka (Denník N) vs. Boris Koróni (Slobodný vysielač).
Poviem pravdu, nečakali sme, že by zástupcovia vysokorozpočtových médií mali záujem o čokoľvek iné ako o vyvŕšenie sa na nízkorozpočtových, no čoraz väčší záujem vzbudzujúcich alternatívnych médiách. No to, čo predviedli aj nami platení páni z RTVS sa inak ako úbohosťou mimoriadnych rozmerov nazvať nedá.
Pán Dobšinský, ja kašlem na to, koľko rokov ste si odkrútili ako novinár. Vy ste včera dokázali len to, že ste úlohu korektného novinára vôbec nepochopili a úloha občanmi plateného média je vám rovnako nejasná ako základné princípy slušnosti.
Dovolím si posudzovať pôsobenie RTVS v oblasti informovania a edukácie obyvateľstva v oblasti vlastníctva bytov ako i správy bytových domov. Napriek tomu, že ide o najpočetnejšiu skupinu spotrebiteľov, RTVS im venuje len absolútne okrajovú pozornosť a ešte aj to málo, ktoré odvysiela, nebýva bez problémov pokiaľ ide o tvrdenia najmä v reláciách typu Občan za dverami. Včera ste spomenuli okrem iného aj to, že redaktor RTVS overuje všetko pred zverejnením aspoň z dvoch zdrojov. Dovolím si pochybovať, že to, čo RTVS uverejnila v súvislosti so správou bytových domov prešlo čo len základnou kontrolou.
Preto nemôžem inak, musím nesúhlasiť s vašimi včerajšími atakmi Slobodného vysielača, ktorý otvoril doširoka dvere informáciám vlastníkom bytov a ich orientácii v zložitej problematike správy bytových domov, ktorej neznalosť má za následok trvalé okrádanie vlastníkov bytov najmä v súvislosti s predraženými prácami za plnej asistencie správcov bytových domov.
Na úroveň Slobodného vysielača sa vaša RTVS ešte v tejto oblasti nedostala. Vlastníci bytov sa z obrazovky RTVS a z rádia Slovensko dozvedia zúfalo málo a ešte nie celkom presne. Zo Šimečkovho Denníka N už vôbec nič…

Pridaj komentár